banner417
banner425
22 Ekim 2014 Çarşamba 16:04
80 Okunma
Adana Barosu Başkanı Çıtırık, Mazbatasını Aldı
banner416
Adana Barosunun Olağan Genel Kurul ve Seçimlerinin ardından meslektaşlarının yeniden göreve getirdiği Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, mazbatasını düzenlenen törenle aldı.

Av. Çıtırık, mazbata töreninde yaptığı konuşmada, avukatlara yakışır bir seçimi geride bıraktıklarını belirterek, “Baromuza seçim sonuçlarının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Genel Kurulumuzun yapıcı eleştirilerini dikkate alacağız. Birlikte yönetme kültürü anlayışımız devam edecektir. Sandıkta alınan sonuca göre değil, derleyen-toplayan-birleştiren bir yönetim anlayışı, açıklık, hesap verilebilirlik ve denetlenebilirlik ilkelerinin devam etmesini sağlayacağız. Komisyonlar ve oluşumunda bizden olan-olmayan ayrımıyla değil, liyakat, yeterlilik, emek, zaman ayırma kriterlerinin esas alınacağı, mesleki sorunların çözümü için TBMM, Adalet Bakanlığı,TBB, yereldeki hukuk örgütlenmeleriyle diyalogun daha da geliştirileceği, sürdürülebilir ve gelişime açık, kurumsal bir baro için çıtanın daha da yükseltileceği proje ve çalışmaları yaşama geçireceğiz” dedi.

Mahmut Esat Bozkurt Salon’unda gerçekleşen törende Seyhan 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Recep Toprak, yeniden seçilen Başkan Çıtırık’a mazbatasını teslim ederek, “Hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu.

Törene Baro’nun yönetim kurulu ve organlarına seçilen üyeleri ile çok sayıda avukat katıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426