banner417
banner425
27 Kasım 2014 Perşembe 10:09
49 Okunma
Adsiad, Kar Marjlarını Masaya Yatırdı
banner416
Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Düşünce Kulübü Toplantıları kapsamında ‘Dünyada Kar Marjları Neden Düşüyor, Kar Marjlarını Nasıl Artırabiliriz’ konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Dernek Merkezi’nde ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Başkan Yardımcısı Vedat Gizer, ADSİAD üyeleri ve şirket yetkililerinin yer aldığı toplantıya konuşmacı olarak katılan Tülay Kahraman, karlılıkların azalma nedenlerini detaylarıyla anlattı.

Ulusal ve uluslararası birçok firmada üst düzey yöneticilik görevleriyle bilinen, günümüzde Avrupa, Avrasya, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri denetim ekibine liderlik yapan ve Bilgi Üniversitesi Organizasyonel Psikoloji dalında master programına devam eden Tülay Kahraman, maliyet artışları, rekabet koşulları, pazar payları, müşteri ve tüketici beklentileri, geri ödeme güçlükleri, yatırımlar, çeşitlilikler ve gelişmekte olan pazarlar ve ihtiyaçların karlılığı azaltan nedenler olduğunu söyledi.

Tülay Kahraman, işçilik, ekipman, bakım-onarım, enerji azaltma ve atık azaltma gibi operasyon süreçleriyle karlılığın artırılabileceğini vurguladı.

İnteraktif gerçekleşen toplantının ardından konuşan ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, tüm dünya ülkelerinde şirketlerin kısa, orta ve uzun vadeli vizyonel operasyonlarla kar marjlarını yükseltmeye çalıştığını kaydetti. ADSİAD’ın, kent, bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmayı ilke edinen bir dernek olduğunu vurgulayan Sönmez, Düşünce Kulübü Toplantıları’nın devam edeceğini dile getirdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426