banner417
02 Aralık 2014 Salı 10:01
67 Okunma
Başkan Karalar’dan Rüşvet İddialarına Yanıt
banner416
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yerel bir gazetede yer alan rüşvet iddiaları üzerine gerekli incelemeleri başlattıklarını ancak iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Seyhan Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısı Zeydan Karalar başkanlığında yapıldı. Gündem dışı konuşan Karalar, Seyhan Belediyesi’nde çalışan bir görevlinin rüşvet istediği iddialarının yerel bir gazetede yer almasına dair açıklamalarda bulundu. Haberin yayımlanmasından sonra derhal inceleme başlattıklarını ve olayı mahkemeye intikal ettirdiklerini belirten Başkan Karalar, soruşturmanın selameti için de iddialara adı karışan personelin görevden alındığını kaydetti.

İnceleme, mahkeme ve görevden alma sürecine dair iddiaları yayımlayan gazeteye resmi bir yazı gönderdiklerini anlatan Zeydan Karalar, buna rağmen ertesi gün aynı gazetede rüşvet iddialarının kasıtlı olarak sürdürüldüğünü dile getirdi. Sonraki süreçte iddiayı ortaya atan kişinin pişman olup ’Günahını almayayım, ben bu arkadaşı tanımam, para isteme olayı olmadı’ dediğini anlatan Başkan Karalar, iddiaların tamamen asılsız olduğunu, olası bir haksızlık ve yolsuzlukta zaten kendilerinin gerekeni yapacağını kaydetti.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64