banner417
banner425
20 Aralık 2014 Cumartesi 10:16
51 Okunma
Başkent Okullarından Şehit Madenci Yakınlarına Yardım
banner416
Özel Başkent Okulları ilkokul öğrencileri ve okula aile birliği tarafından Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden kazasında şehit olan 18 aileye kıyafet ve gıda yardımı yapıldı. Okul öğrencilerinin kermes düzenleyip topladıkları paralarla ve evden getirdikleri kıyafetlerle hazırlanan yardım paketleri 28 Ekim tarihinde meydana gelen maden kazasında şehit olan madencilerin ailelerine dağıtıldı.

RECEP DEDEYE YOĞUN İLGİ

İlkokul Müdürü Hasan Büyükçerçi, okul aile birliği üyeleri ve 4. sınıflardan temsili 5 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yardım hareketinde madenci oğlunun cenaze töreninde yırtık ayakkabılarıyla görüntülenen Recep dedenin yanına gidildiğinde duygulu anlar yaşandı.

İnsanların acılarının yardımlarla dinmeyeceğini belirten Özel Başkent Okulları ilkokul müdürü Hasan Büyükçerçi, “Ermenek de kaybettiğimi yurttaşlarımızın ailelerinin acılarına ortak olma amacıyla buradayız. İnsanların acıları yardımlarla dinmez. Önce istihdam yaratılması gerekiyor. İnsanlar bu yardımlarla belirli süre geçinirler ama 5-10 yıl sonra nasıl olacak sürekli yardım duygusu içerisinde olamazlar. Bizim burada temel prensibimiz Türk insanı olarak acılarını bilen ve bunlara kendi olanakları üzerinden katkı sağlamaya çalışan bir kurumuz” şeklinde konuştu.

Madende oğlu Mehmet Tokat’ı kaybeden baba Ahmet Tokat oğlu hakkında konuşurken duygulu anlar yaşadı. Tokat “Keşke o gün o madene gitmeseydi. Şuanda oğlunu bizleri böyle gözü yaşlı bıraktı. Konuşamıyorum artık boğazım düğümleniyor” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426