Ceyhan’da Atatürk’ü Anma Töreni

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yılı anma etkinlikleriCeyhan’da da gerçekleştirildi.Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, Garnizon...

Ceyhan’da Atatürk’ü Anma Töreni

banner390
Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76. yılı anma etkinlikleri

Ceyhan’da da gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, Garnizon Komutan Binbaşı Murat Kütükçü, Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan anma etkinliği, saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde, saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı okundu ve Türk Bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan anma etkinlikleri, Ceyhan Anadolu Lisesi’nde devam edildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi ve öğrencilerin hazırladığı çeşitli gösteriler sahnelendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.