banner417
banner425
22 Aralık 2014 Pazartesi 15:10
43 Okunma
Chp’li Başkanlar Aralder’in Gecesinde Buluştu
banner416
Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan ve kısa adı ARALDER olan Arap Alevileri Dayanışma Derneği’nin birliktelik gecesi Seyhangücü Spor Tesislerinde gerçekleştirildi.

Alevilerin yüzyıllar boyu yok sayılmak istediğini ve asimilasyonlara uğradığını söyleyen dernek başkanı Serkan Hepsağ, bu yok sayılmanın günümüzde de devam ettiğini bu nedenle de bir dernek etrafında toplanmanın elzem olduğunu söyledi. Hepsağ, "Yüzyıllardan beri bu topraklarda yaşayan Arap Alevi toplumu olarak inkar edildik, yok sayıldık, horlandık. Alevilerin ezilmişliğini bilmek ve dile getirmek için aslında Alevi olmaya bile gerek yok. Tarihe gerçekçi bir bakış atmak, Alevilerin yaşadığı acıları anlamak için yeterlidir" dedi.

Derneğin amacına ulaşacağına, birlik ve beraberliğin sağlanacağına inancının tam olduğunu belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dernek yönetimine teşekkür etti.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Arap Alevilerinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne verdiği destekten söz ederek, birlikteliğin önemine vurgu yaptı.

Gecenin sonunda ise Antakya’dan gelen ve Arapça şarkılar söyleyen Antakya Ehliddar Kültür Merkezi Arapça Müzik Grubu mini bir konser verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426