banner417
banner425
27 Kasım 2014 Perşembe 13:09
74 Okunma
Çocuk Atletizmi Semineri Çukurova Üniversitesi’nde Yapıldı
banner416
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun (TAF) ortaklaşa yürüttüğü ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nun (BESYO) ev sahipliğini yaptığı “IAAF Çocuk Atletizmi Semineri” üniversite öğrencileri, beden eğitimi öğretmenleri ve atletizm antrenörlerinin katılımı ile Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İki gün süren seminere konuşmacı olarak IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz, IAAF Çocuk Atletizmi Eğitmeni Dr. H. Ahmet Pekel, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Eski Milli Atlet Mehmet Çetinel, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Perican Bayar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını ÇÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak gerçekleştirirken IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz ise, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun bu programını üniversitede gerçekleştirilmesine katkı koyduklarından dolayı Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’a teşekkür etti.

IAAF Çocuk Atletizmi Eğitmeni Dr. H. Ahmet Pekel, “Çocuk Atletizmine Giriş ve Yeni Nesil”, “Çocuk Atletizmi ve Okullar”, “Çocuklarda Duyarlı Evreler”, “Çocuk Atletizmine Giriş”, “Çocuk Atletizmi Eğitim Kartları”, “Çocuk Atletizmi Antrenman Hazırlığı”, “Yarışma Hazırlığı” gibi konularda hem torik hem de uygulamalı eğitim verdi.

TMOK Dopingle Mücadele Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner de sunumunu dopingle mücadele konusunda gerçekleştirdi. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GHSİ) Fazlı Bayram Hadi ve Eski Şampiyon Mehmet Çetinel ise, “Şampiyonlar Nasıl Başladılar?, Neyi Başardılar?” başlıklı sunumu yaparken; Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Perican Bayar da “Çocuk ve Psikoloji” konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Seminer sertifika töreninin ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426