Çocuk Onkoloji Hastalarına İngilizce Eğitimi

Acıbadem Adana Hastanesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuk onkoloji ve hematoloji bölümünde yatan ve eğitimlerinden geri kalan çocuklara psikolog eşliğinde İngilizce eğitimi başlattı.Acıbadem Adana Hastanesi sosyal sorumluluk projelerine...

Çocuk Onkoloji Hastalarına İngilizce Eğitimi

banner390
Acıbadem Adana Hastanesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuk onkoloji ve hematoloji bölümünde yatan ve eğitimlerinden geri kalan çocuklara psikolog eşliğinde İngilizce eğitimi başlattı.

Acıbadem Adana Hastanesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Küçük yaşta kansere yakalandıkları ve zamanlarının çoğunu okul yerine hastanede geçirmek zorunda kaldıkları için eğitimlerine ara vermek zorunda kalan çocuklara Adana Acıbadem Hastanesi "Renklerle İngilizce Eğitimi" projesi geliştirdi. Hastanede yaşları 7 i le 13 arasında değişen çocuklara gönüllü İngilizce öğretmeni Suna Özcan ve Psikolog Göksu Telmaç ile birlikte İngilizce eğitimine başladı. Psikolog desteğiyle verilen eğitimlerde çocuklar İngilizce öğrenirken aynı zamanda onları eğlendirmek amacıyla renkli kartonlarla eğitim veriliyor. Çocuklar bu vesileyle hem okuldan geri kalmamış olurken hem de hastanede eğitim özlemlerini gideriyor. Çocuklar hastane odasında İngilizce öğrenmenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Acıbadem Adana Hastanesi yetkilileri ise çocuk onkoloji hastalarına hem psikolojik hem de eğitimsel desteklerin devam edeceğini, onları daha mutlu, hayata bağlayacak, adımların atılacağını bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.