banner417
banner425
18 Kasım 2014 Salı 10:47
66 Okunma
Çukurova Üniversitesi’nden Köy Okullarına Destek
banner416
Çukurova Üniversitesi Feke Meslek Yüksekokulu Adana Valiliği SODES projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza attı. SODES desteği ile yürütülen projenin yürütücülüğünü Prof. Dr. Nazan Koluman üstlenirken proje ile Feke ilçesinde bulunan 5 adet yoksulluk sınırı altında kalan ilköğretim okuluna 60 kişilik sinema salonu, 100 kitaplık bir kütüphane ile 30 kişilik çalışma odası yaptırıldı.

İstihdam, sosyal içerme, kültür, sanat, spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan, yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşan, il düzeyinde valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, sosyal sorunlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen SODES projesi ile hayata geçirilen çalışmada ayrıca köylerdeki 500 çocuğa çevre ve kişisel hijyen konusunda eğitimler verildi.

EĞİTİMLER ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNCE VERİLDİ

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nazan Koluman, Prof.Dr. Serap Göncü ve Doç.Dr. Derya Önder tarafından verilen eğitimlerin dışında, konuyla ilgili 500 broşür bastırılarak yöre halkına dağıtımı da sağlandı.

Proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. Nazan Koluman her çocuğa, kalem, tişört, broşür hediye ettiklerini belirterek, “Tüm köylerde okuma yarışması yapılmış ilk üçe giren 75 çocuğa kitap hediyesi ve üstün başarı gösteren 18 çocuğa da sırt çantası hediye edildi. Çocuklar daha sonra Adana’ya getirilerek, Çukurova Üniversitesi ve fakülteleri gezdirildi, ÇÜ Kongre Merkezi’nde eğitimler ve üniversite tanıtımı yapıldı. Bu çocuklarımıza öğlen yemeği ikram edilerek, bir alışveriş merkezinin sinemasında film izletildi. Ve ayrıca Adana turu yaptırıldı. Çocukların birçoğu Adana’ya ilk kez gelmiş, Üniversitenin ne olduğunu ilk kez görmüş ve sinemaya ilk kez giderek film izledi” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426