banner417
banner444
27 Ekim 2014 Pazartesi 15:24
22 Okunma
Genco Erkal,
banner416
Nazım Hikmet Ran’ın Bursa Cezaevi’nde geçirdiği yılların öyküsünün anlatıldığı “İnsanlarım” adlı eser Genco Erkal’ın uyarlamasıyla tiyatro severlerle buluştu.

Bugüne kadar 300 aşan sayıda sergilenen oyunun kurgusu içerisinde; "Memleketimden İnsan Manzaraları", "Kuvayı Milliye Destanı", "Taranta Babu’ya Mektuplar", "Şeyh Bedrettin Destanı"nından bölümlerin yanı sıra Nazım’ın Bursa Cezaevi’ndeyken yazdığı mektup ve şiirler yer alıyor.

İzleyicilerin zaman zaman duygulandığı, zaman zaman öfkelendiği, zaman zaman da neşelendiği gözlenen gösteri, Adanalı tiyatro severler tarafında ayakta alkışlandı.

Programı başından sonuna kadar izleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Genco Erkal gibi bir sanatçı ile Nazım Hikmet gibi dev bir şairin eserinin Adana’da sergilenmesi bizleri onurlandırmıştır. Sayın Genco Erkal’ı Adana’mızda görmek bizler için gurur vericidir. Sanatı ve sanatçıyı yok sayan hatta içine tükürürüm diyen bir anlayışın iktidarda olduğu bir dönemde; Genco Erkal gibi sanatçılarımızın, Nazım Hikmet gibi şairlerimizin eserleri bizler için mücadele kaynağı olmuştur. Büyük Usta Nazım’ı saygıyla anıyor, Sayın Genco Erkal’ı bir kez daha kutluyorum; iyi ki varsınız" dedi.

Cumhuriyetin 91. yıl kutlama programının devam ettiğini belirten Karalar, "29 Ekim Çarşamba günü büyük halk şölenine hazır olun, gençlerin sevgilisi grup “Gripin” ile herkesin sevgilisi Selda Bağcan Uğur Mumcu Meydanında bizlerle birlikte olacak. 29 Ekim günü saat 17.00’de Atatürk Parkında toplanacak on binlerle birlikte meşaleler, marşlar eşliğinde Uğur Mumcu alanına yürüyeceğiz. Ve alanda yüz binlerle grup Gripin ile Selda Bağcan’a eşlik edeceğiz. Bu şölene, bu coşkuya bütün Adana davetlidir. Adana’dan yükselen ses birilerinin kulaklarını tırmalayacak bundan emin olun" diye konuştu.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426