İletişimciler Adana Devlet Tiyatrosu’nda

ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İletişim Meslek Lisesi) öğrencileri öğretmenleri Ömürzat Toparlak ile birlikte Adana Devlet Tiyarosu’nun Macun Hokkası isimli oyununu izlediler.Musahipzade Celal’in yazdığı, Münir Canar’ın yönettiği...

İletişimciler Adana Devlet Tiyatrosu’nda

banner390
ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İletişim Meslek Lisesi) öğrencileri öğretmenleri Ömürzat Toparlak ile birlikte Adana Devlet Tiyarosu’nun Macun Hokkası isimli oyununu izlediler.

Musahipzade Celal’in yazdığı, Münir Canar’ın yönettiği geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli güldürülerinden "Macun Hokkası", Sabancı Kültür Merkezinde oynanıyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Ömürzat Toparlak, öğrencilerini her eğitim ve öğretim dönemi en az bir kez Devlet Tiyatrosu oyunlarını izlemeye götürdüğünü, sanatın öğrencileri şiddetten uzak tuttuğunu ve bu nedenle sanatsal etkinliklere katılmaya onları teşvik ettiğini söyledi.

Öğrencilerle ders dışında etkinliklerde birlikte olmanın önemli olduğunu belirten Toparlak, etkili konuşma dersi alan öğrencileri için bunun bir eğitim gezisi haline dönüştüğünü de vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.