banner417
banner425
24 Aralık 2014 Çarşamba 11:07
65 Okunma
Kharkiv Ulusal Tıp Üniversitesi’nden Çukurova Üniversitesi’ne Ziyaret
banner416
Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olan ve Unesco tarafından tescillenen Kharkiv Tıp Üniversitesi yöneticileri Çukurova Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde bulunan Kharkiv Ulusal Tıp Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Valeriy Kapustnyk ve Dış İlişkiler Sorumlusu Prof. Dr. Igor Zavgorodnii Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti. Kharkiv Ulusal Tıp Üniversitesi heyetiyle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Mevlana Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Erten eşlik ederken, ziyarette Mevlana Programı çerçevesinde devam eden işbirliği yanında diğer alanlarda da ortak çalışma ve işbirliği için görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar konuklarına Çukurova Üniversitesi hakkında bilgi vererek hediyeler takdim etti. Üniversiteyi çok beğendiklerini belirten Ukraynalı bilim insanları Rektör Prof. Dr. Kibar’ı ziyaretin ardından program çerçevesinde Tıp Fakültesi, Balcalı Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Adana Sağlık Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Ukrayna heyeti Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Tamer İnal ile Adana Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sait Polat ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan ile ikili işbirliği üzerine görüşmelerde bulundu.

Program sonunda iki üniversite arasında devam eden Mevlana Değişim Programı kapsamında 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 10, Diş Hekimliği Fakültesi’ne 2 öğretim üyesinin gelmesi ve Tıp Fakültesi ile Adana Sağlık Yüksek Okulu’ndan da 2’şer öğretim üyesinin Kharkiv Ulusal Tıp Üniversitesi’ne gitmesi planlandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426