banner417
banner444
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:04
74 Okunma
Madde Bağımlılığı Tiyatro Oyunu İle Sahnelendi
banner416
Adana İl Emniyet Müdürlüğü, Seyhan Kaymakamlığı ve Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) tarafından ortaklaşa yürütülen "Maddesiz Hayat ve Mutlu Aile" projesi kapsamında Adana Devlet Tiyatrosu tarafından “Yarınlara Geç Kalmadan” adlı oyun sahnelendi.

Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilenen oyunu Vali Mustafa Büyük ve eşi Emine Hayriye Büyük, Adana milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kişi izledi.

Gençlerin uyuşturucu batağına nasıl sürüklendiğini, hayatlarının nasıl bir anda karardığını ve ailelerin geçlerin bu değişiminden nasıl etkilendiğini anlatan oyunun ardından bir konuşma yapan Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, tiyatro oyununun ortaya koydu sonucun, çok acı bir gerçek olduğunu vurguladı. Ünüvar, “Uyuşturucu geleceğimizi çalan bir zehirdir. Geçler bizim geleceğimiz ise, geleceğimizi çalan zehirle devletimizin, milletimizin çok etkili bir şekilde mücadele etmesi gerekiyor. İzlediğimiz bir saatlik oyun bile bizlerin neler yapması gerektiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Vali Büyük ise, “Güzel bir projeyi arkadaşlarımız tiyatro oyunu ile sergiledi. Bu projenin karşılık bulabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin destek vermesi ve katkı sağlaması gerekiyor. Böylesine önemli bir projede emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Büyük ve protokol üyeleri oyuncular ile tek tek tokalaşarak, onları kutladı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426