banner417
19 Ekim 2014 Pazar 09:24
71 Okunma
Menevşe:
banner416
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimin birinci unsurunun modern kentleşme olduğunu belirterek, “Yerel yönetimler, kentin gereksinimlerini karşılayacak planlara yoğunlaşmalı ve Adana’yı her alanda gelişmeye açık hale getirmelidir” diye konuştu.

ATO, kuruluşunun 120. yılı dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında, “Adana’nın Geleceği ve Yeni Kent Modeli” konulu panel düzenliyor. Kentsel Strateji Platformu işbirliğiyle, 21 Ekim 2014 Salı günü saat 13.00’da HiltonSA Oteli Balo Salonu’nda gerçekleştirilecek panele konuşmacı olarak şehir plancıları A. Faruk Göksu ile Sıla Akalp katılacaklar.

Paneli, Adana’daki kentsel düzenlemelerin ekonomik gelişimi de kapsaması gerektiğine dikkat çekebilme amacıyla düzenlediklerini ifade eden ATO Başkanı Atila Menevşe şunları söyledi:

“Müthiş bir potansiyele sahip olan Adana ekonomisi, imar planlarının sektörel gelişimleri yeterince dikkate alınmadığı için sıkıntılar yaşıyor. Ayakkabıcılıkta Türkiye’nin en önemli üretim merkezi olan Adana, sektörün bir sitede toplanmamış olmasından dolayı sahip olduğu potansiyeli değerlendiremiyor. Üretimimizi modern bir site yerine, kent merkezinin farklı bölgelerine dağılmış, sağlıksız ortamda faaliyet gösteren iş yerleriyle tanıtmaya çabalıyoruz. Bu sorun, başta tekstil-konfeksiyon ve matbaacılık olmak üzere her alanda kendini gösteriyor. Turizmden hiç pay alamayan kentimizde öncelikle Tepebağ Höyüğü’nün gün yüzüne çıkarılarak ekonomiye kazandırılması gerektiğine inanıyoruz. Kent düzenlemesinin sadece cadde ve sokaklar ile yeni yerleşim birimlerinden ibaret olmadığına dikkat çekmek için, ’Adana’nın Geleceği ve Yeni Kent Modeli’ adlı paneli düzenliyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin de desteklediği bu panelin, güçlü ekonomiye sahip; daha yaşanılabilir bir Adana’nın sağlanabilmesinin adımlarını atmak istiyoruz.”

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64