banner417
banner425
24 Kasım 2014 Pazartesi 10:38
48 Okunma
“pockets”e 8. Sanatsal Keten Bienali’nden Mansiyon Ödülü
banner416
Polonya’da düzenlenen, aralarında Japonya, Kanada, Kosta Rika, Litvanya, Letonya, Almanya, Polonya, Ukrayna ve Türkiye’nin bulunduğu 10 ülkeden 84 sanatçının 113 çalışmasının sergilendiği “8. Sanatsal Keten Bienali (8th Artistic Linen Cloth Biennial) Yarışmalı Sergisi”ne Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu da “Pockets” (Gözler) adlı çalışması ile katılarak mansiyon ödülü aldı.

Krosno Zanaat Müzesi (The Craft Museum in Krosno) tarafından gerçekleştirilen etkinlik iki yılda bir düzenlenirken, ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu’nun “Pockets” (Gözler) adlı çalışması Polonya’da Museum of Craft‘da sergilendi.

Jürinin değerlendirmede geleneksel dokuma tekniklerinin kullanımı ve dokuma geleneğinden ilham alma kriterleri doğrultusunda hareket ettiği sergi ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Metlioğlu, tekstilin estetik ve sanatsal değerlerinin ötesinde bir iletişim dili oluşturmayı hedeflediğini belirterek, geçmişten ilham alarak oluşturduğu Gözler adlı çalışmasında çift katlı dokuma tekniğini kullandığını söyledi. Doç. Dr. Metlioğlu,“Her bir gözde güzel bir anı saklı” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426