banner414
24 Kasım 2014 Pazartesi 10:38
46 Okunma
“pockets”e 8. Sanatsal Keten Bienali’nden Mansiyon Ödülü
Polonya’da düzenlenen, aralarında Japonya, Kanada, Kosta Rika, Litvanya, Letonya, Almanya, Polonya, Ukrayna ve Türkiye’nin bulunduğu 10 ülkeden 84 sanatçının 113 çalışmasının sergilendiği “8. Sanatsal Keten Bienali (8th Artistic Linen Cloth Biennial) Yarışmalı Sergisi”ne Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu da “Pockets” (Gözler) adlı çalışması ile katılarak mansiyon ödülü aldı.

Krosno Zanaat Müzesi (The Craft Museum in Krosno) tarafından gerçekleştirilen etkinlik iki yılda bir düzenlenirken, ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu’nun “Pockets” (Gözler) adlı çalışması Polonya’da Museum of Craft‘da sergilendi.

Jürinin değerlendirmede geleneksel dokuma tekniklerinin kullanımı ve dokuma geleneğinden ilham alma kriterleri doğrultusunda hareket ettiği sergi ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Metlioğlu, tekstilin estetik ve sanatsal değerlerinin ötesinde bir iletişim dili oluşturmayı hedeflediğini belirterek, geçmişten ilham alarak oluşturduğu Gözler adlı çalışmasında çift katlı dokuma tekniğini kullandığını söyledi. Doç. Dr. Metlioğlu,“Her bir gözde güzel bir anı saklı” dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64