banner417
banner425
05 Aralık 2014 Cuma 11:09
77 Okunma
Ünlü Piyanist Hüseyin Sermet, Çü Devlet Konservatuvarında
banner416
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dünyaca ünlü isimleri öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor. Fransa’da yaşayan Devlet Sanatçısı Hüseyin Sermet, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı öğrencileri ile masterclass çalışması yaptı.

Öğrenciler ve öğretim elemanlarının büyük ilgi gösterdiği piyano masterclassı Dünyaca Ünlü Piyano Sanatçısı Hüseyin Sermet’in engin mesleki tecrübelerini öğrencilere aktarmasıyla büyük başarıya ulaştığı belirtildi.

Dünyaca ünlü sanatçıları Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile bir araya getiren Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık ve ekibi, eğitim-öğretimin başladığı Eylül ayından bu yana 4 dünyaca ünlü sanatçıyı davet ettiklerini belirtti.

Sanatçıların hiçbir ücret talep etmeden bu eğitimleri verdiğini belirten Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bayık, bu sanatçılarla ilerleyen dönemlerde iş birlikteliğinin artarak devam edeceğini söyledi.

Masterclass sonunda Devlet Sanatçısı Piyanist Hüseyin Sermet’e Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426