banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 11:14
57 Okunma
Yüreğir Gençlik Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Konya’ya Gitti
banner416
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir İlçesi Gençlik Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, “Gençlik Merkezleri Türk Halk Müziği Yarışmaları Yarı Final Türkiye Birinciliği”ne katılmak için Konya’ya hareket etti.

Yüreğir Gençlik Merkezi Müdür Vekili Eyüp Çelikoğlu, Konya’da Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek Türk Halk Müziği yarışmalarına aylardır Müzik Eğitmeni Ramazan İnal’ın yönetiminde iyi bir hazırlık yaptıklarını, iyi bir ekibe sahip olduklarını, hedeflerinin Aralık ayı içinde yapılacak Türkiye finallerine katılmak olduğunu söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’den büyük destek gördüklerin, Sarıçam ile Yüreğir ilçelerdeki gençlerin yararlandığı çağdaş gençlik merkezine kavuştuklarını ifade eden Çelikoğlu, Konya’da ki yarışmaya 6 ilin gençlik merkezinin katılacağını sözlerine ekledi.

Yüreğir Gençlik Merkezi Türk Halk Müziği korosunda solist olarak Fethi Öksüz, Esra Aktürk, Halil İbrahim Candan, Mustafa Ömürler ve Figen Yaşar bulunuyor.

Koroda saz ekibi ise Ali Emre Kaya, Gonca Nur Küçük, Fatih Burak İnal, Halil İbrahim Candan, Nuriye Kaya, Erhan Güngörenler, Hakan Gön, Ramazan İnal, Levent Seyrekel, Gökhan Cepoymaz ve Halil İbrahim Demir’den oluşuyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426