banner417
banner425
01 Kasım 2014 Cumartesi 15:11
24 Okunma
Adıyaman Kobani Eylemleri Olaysız Sona Erdi
banner416
HDP’nin ‘sokağa çıkın’ çağrısı üzerine Türkiye genelinde yapılan eylemler kapsamında Adıyaman’da yapılan eylemler olaysız bir şekilde sona erdi.

Harhar Meydanı’nda toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde Adıyaman Demokrasi Parkı’na kadar yürüdü. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sonrası basın açıklamasında ilk önce BDP İl Başkanı Abuzer Küçükkelepçe, konuşma yaparak Kobani’nin direnişin merkezi olduğunu ve tüm Dünya’nın direnişi hayranlıkla izlediğini ifade etti.

Daha sonra basın açıklaması yapan HDP İl Eş Başkanı Fahriye Akbaba, mücadele tarihlerinin en önemli ve kritik süreçlerinden birini yaşadıklarını, Kobani’nin büyük bir saldırı ve kuşatma ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Fahriye Akbaba, hedefin Rojava devrimini boğmak, devrimin tüm kazanımlarını yok etmek olduğunu ifade ederek, “Bu planı Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek isteyen Uluslar arası ve bölgesel güçlerin ortak bir organizasyonu olduğu açıktır. Bu günler halkımızın topyekün geleceğinin belirleneceği günlerdir. Kobani halkının ve kahramanca savaşan güçlerin mücadelesini her alanda destekleme zamanıdır. Kobani halkı ve Rojava Kürdistan’ı Türkiye’nin dostudur. Türkiye halklarının kardeşleri ve akrabasıdır. Rojova’da oluşan kanton yönetimin ve Demokratik Özerklik statüsünün tanınması Türkiye’de ki demokratikleşme sürecine de büyük katkı sunacaktır” dedi.

Akbaba’nın basın açıklamasını okumasının ardından, kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426