banner417
banner425
05 Aralık 2014 Cuma 08:35
46 Okunma
Kahta Devlet Hastanesi’nde “gebe Bilgilendirme Sınıfı” Açıldı
banner416
Kahta Devlet Hastanesi’nde, bilinçli doğum ve anne-bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” kuruldu.

Kahta Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Gebe Bilgilendirme Sınıfı tarafından gebeler için düzenli olarak eğitim takvimleri hazırlanacak ve görevli sağlık personeli tarafından bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sunacağı belirtildi

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İlyas Öner, “Gebe Bilgilendirme Sınıfı’nın oluşturulmasındaki amacımız bilinçli doğum yapılmasını sağlamaktır. Doğuma bilinçli hazırlanmış hasta hem müdahalenin niye yapıldığını bilecek, hem de doğum ekibine yardımcı olacaktır. Bu sayede anne ve bebek ölümlerinin önlenmesine önemli katkılar sunulacaktır” dedi.

Öner, “Eğitimler, birinci oturumda, “Gebelik Süreci”, ikinci oturumda “Doğum Süreci ve Doğum Ağrısıyla Baş Etme” üçüncü oturumda “Doğum Sonu Dönem ve Yeni Doğan Bakımı” olmak üzere toplam 3 oturumdan oluşmakta olup, eğitimi tamamlanan gebelerimize bilgilendirme broşürleri ile birlikte Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından düzenlenen eğitime katılım belgesi vereceğiz” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426