banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 14:26
18 Okunma
Sporcular Sağlık Kontrolünden Geçti
banner416
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Adıyamanlı Eskrim ve Güreş sporcuları yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçirildi.

Sporcu sağlığını her zaman önemsediklerini belirten Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kan ve solunum fonksiyon testi yapılarak, çekilen röntgen filmlerinin ardından gerekli uzman hekimler tarafından sporcuların sağlık kontrollerinin yapıldığını söyledi.

Bağcı, “Kondisyon testlerinde kalp ve damar sistemi, solunum sistemi tetkikleri ile reaksiyon zamanına bakılarak 17 Güreşçi ve 6 Eskrimci olmak üzere toplam 23 Sporcumuz sağlık kontrolünden geçilerek kan analizleri yapıldı. Bu kontroller sonrasında elde edilen bütün veriler antrenörlerimize doktorlarımız tarafından anlatıldı. Amacımız, Spor Eğitim Merkezi Sporcuların yılda 2 kez yapılan rutin kontrolden geçirilerek çocukların sağlıklı beslenmesi ve performanslarına esas olmak üzere elde edilen verilerle diyetisyenler tarafından beslenme programlarının düzenlenmesi sağlanmaktadır. Biz sporcularımızın sağlıklı yetişmesi ve başarılı olmaları anlamında tüm imkAnlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426