Afyonkarahisar’da Bin 258 Öğretim Elemanı Görev Yapıyor

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da bin 258 öğretim elemanı olduğu belirtildi.Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamada, Afyonkarahisar’da...

Afyonkarahisar’da Bin 258 Öğretim Elemanı Görev Yapıyor

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da bin 258 öğretim elemanı olduğu belirtildi.

Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan yazılı açıklamada, Afyonkarahisar’da 2011-12 yılında bin 125 olan toplam kendi biriminde görevli olan öğretim elemanı sayısının 2012-13 eğitim öğretim yılında yüzde 11,8 artarak bin 258 olarak gerçekleştiği kaydedildi. Afyonkarahisar’ın bu değerle öğretim elemanı sayısının en yüksek olduğu Türkiye’de 27., Ege Bölgesi kentleri arasında ise 5. kent olduğu kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2012-13 yılında Ege Bölgesi genelinde toplam kendi biriminde görevli olan öğretim elemanı sayısı 16 bin 822 olup bu sayı Türkiye’deki toplam öğretim elemanı sayısının yüzde 12,9’unu oluşturmaktadır. Ege Bölgesi kentlerine bakıldığında toplam kendi biriminde görevli olan öğretim elemanı sayısı en yüksek olan il İzmir olurken, kendi biriminde görevli olan öğretim elemanı sayısı en düşük olan il ise 461 kişi ile Uşak olmuştur.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.