Afyonkarahisar’da Mahalle Fırınlarında “doğalgaz” Kullanılmaya Başlandı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçen yıl Fatih Mahallesi’nde yapılan mahalle fırınında doğalgaz sistemine geçildiği belirtildi.Hizmet kalitesi ve standardını sürekli olarak arttıran Afyonkarahisar Belediyesi, kuruldukları her mahallede...

Afyonkarahisar’da Mahalle Fırınlarında “doğalgaz” Kullanılmaya Başlandı

banner390
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçen yıl Fatih Mahallesi’nde yapılan mahalle fırınında doğalgaz sistemine geçildiği belirtildi.

Hizmet kalitesi ve standardını sürekli olarak arttıran Afyonkarahisar Belediyesi, kuruldukları her mahallede büyük beğeni kazanan mahalle fırınlarını daha hijyenik ve çevreci hale getirmek adına önemli bir çalışmaya imza attı. Çalışmanın ilk örneği ise geçen yıl Fatih Mahallesi’nde yapılan mahalle fırınında uygulandığı kaydedildi. Hizmete girdiği günden bu yana odunla ekmek pişirilen mahalle fırınında doğalgaz sistemine geçildiği bildirildi. Yeni sistem sayesinde, fırın içerisinde yoğunluk ve kirlilik oluşmayacak, ayrıca pişirme sırasında ekmeklerin üzerine is yayılması tamamen ortadan kalacağı belirtilirken, ekmek ve diğer un ürünlerinin daha hijyenik şartlarda pişirileceği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.