Bolvadin’de Berber Dükkanları Pazar Günleri Kapalı Olacak

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde, uzun zamandır berberler arasında tartışmalara neden olan pazar günü dükkan açıp, açmama sorununun çözüldüğü bildirildi.Belediye Başkanı Mehmet Kayacan ve Esnaf Odası Başkanı Sabahattin Çayır’ı...

Bolvadin’de Berber Dükkanları Pazar Günleri Kapalı Olacak

banner390
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde, uzun zamandır berberler arasında tartışmalara neden olan pazar günü dükkan açıp, açmama sorununun çözüldüğü bildirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Kayacan ve Esnaf Odası Başkanı Sabahattin Çayır’ı makamında ziyaret eden Berber Derneği Bolvadin Şubesi üyeleri, sorunun çözümü için destek istediler. Berberler pazar günleri aileleri ile vakit geçirmek istediklerini belirterek, dükkanlarının pazar günleri kapalı olmasını istediklerini dile getirdiler. İlçedeki 40 berberden 35’inin aynı yönde fikir beyan etmesi üzerine alınan karar ile ilçedeki berber dükkanlarının pazar günleri kapalı olması kararlaştırıldı.

Öte yandan berberlerin aldığı pazar günleri kapatma kararı, ilçede günün konusu olurken, vatandaşlar ise pazar günleri damat tıraşını kimin yapacağını merak ederken, berberlerin buna da bir çözüm bulmalarını istiyorlar.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.