Isparta Orman Bölge Müdürlüğünden Yangın Sezonu Açıklamada

Isparta Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’ın 4 ilçesinin de içerisinde olduğu müdürlük sorumluluk alanında, bu yılki yangın sezonu boyunca 70 adet orman yangını çıktığı belirtildi.Konu ile ilgili yapılan...

Isparta Orman Bölge Müdürlüğünden Yangın Sezonu Açıklamada

banner390
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’ın 4 ilçesinin de içerisinde olduğu müdürlük sorumluluk alanında, bu yılki yangın sezonu boyunca 70 adet orman yangını çıktığı belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, bu yılki yangın sezonunun geçen yılarla göre daha az zararla atlatıldığı kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

“Isparta ve Burdur kentleri ile Afyonkarahisar’ın Dinar, Dazkırı, Evciler ve Başmakçı İlçelerini kapsayan bölge müdürlüğümüz genelinde başarılı bir yangın sezonunu geride bırakılmıştır. Önceki yıllar itibari ve bir önceki yıla göre yangın sayısı ve yangından zarar gören ormanlık alan azalmıştır.Son beş yılın ortalaması 86 adet orman yangını iken bu sayı 2014 yılında yüzde19 azalarak 70 adet olarak gerçekleşmiştir. Orman yangınlarında son beş yılın ortalamasında 144 hektarlık ormanlık alan zarar görürken 2014 yılında yüzde 58 azalarak çıkan yangınlarda 61 hektarlık alan zarar görmüştür.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.