Türk Eğitim-sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç:”mescidi Aksa Saldırısının Hesabı Sorulmalıdır”

Türk Eğitim-Sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç, Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada saldırıyı şiddet ve nefretle kınadı.Sendika binasında İHA muhabirine açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Ağrı Şube Başkanı...

Türk Eğitim-sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç:”mescidi Aksa Saldırısının Hesabı Sorulmalıdır”

banner390
Türk Eğitim-Sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç, Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada saldırıyı şiddet ve nefretle kınadı.

Sendika binasında İHA muhabirine açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç, “Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, kendi hırs ve çıkarları uğruna genç, yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek demeden insan hayatlarını karartan İsrail, Müslüman alemi için son derece büyük öneme sahip olan Mescid-i Aksa’da yine terör estirmiş ve bu kutsal mekanı savaş alanına çevirmiştir. İnançlara dahi saygısı olmayan, insanlıktan nasibini almamış bu kimselerin artık dünya kamuoyunun vicdanlarını titreten saldırılarına bir son vermesi zorunluluk haline gelmiştir. İsrail’e dur demek, bütün inançların, bütün insanlığın ortak değerlerine sahip çıkmak adına insanlığın omuzlarına yüklenmiş bir sorumluluktur. Kendilerine karşı en küçük bir olumsuzlukta antisemitizmi gündeme getirip Yahudilerin mağduriyetini dillendirenler, yıllardır İslam’ın bütün değerlerine saldırmakta, bölgede taş üstünde taş koymamakta ve Müslümanlara en büyük mağduriyeti yaşatmaktadır. Değerlerini yitirmemiş, olaylara tarafsız bakabilen tüm insanlık âlemi Birleşmiş Milletlerden, yıllardır hukuku hiçe sayan İsrail’den yaptıklarının hesabının sorulmasını beklemektedir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.