banner417
banner425
10 Aralık 2014 Çarşamba 15:36
77 Okunma
Aksaray Belediyesi’nin Web Sitesi Yenilendi
banner416
Aksaray Belediyesi’nin resmi web portalı yenilerek kurumsal kimliğine uygun yeni yüzüyle sanal ortama aktarıldı.

Selçuklu motiflerinin yer aldığı yeni web portalında belediyenin uygulamaları ve sunduğu hizmetlerin yanı sıra projeler, duyurular ve günlük yenilenen belediye bültenleri yer alıyor. Ayrıca vatandaşlar, web sitesi üzerinden dilek ve temennilerini iletme fırsatı bularak yönetime katılıyor ve proje göndermek isteyenler de yine sanal ortamdan projelerini gönderebilme imkanı buluyor. II. Kılıçaslan’ın mührünü logo olarak kullanan Aksaray Belediyesi, web portalının ana rengini de yine logosundaki turkuaz yeşili tonlarında kullandı.

Yenilenen web sitesi ile ilgili ilk açıklamayı yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Selçuklu motifleri eşliğinde güzel bir çalışmayla belediye web sitesinin yenilendiğini söyleyerek “Yeni sitede daha katılımcı bir yapı oluşturulmuştur. Site, vatandaşlarımızı belediye ile ilgili her türlü bilgiye ulaştıracak şekilde dizayn edilmiştir” ifadelerinde bulundu. Ayrıca “Belediyemizin faaliyetlerini, ana hedefleri arasında yer alan çağdaş kamu hizmeti anlayışına uygun olarak e-belediye uygulamalarıyla etkin hale getiriyoruz” diyen Başkan Yazgı, “E-belediye uygulaması ile 7/24 hizmetinizde olan belediyemiz, vatandaşlarımıza internetin olduğu her alanda ödeme, şikâyet ve bilgilendirme imkanı sunmaktadır” şeklinde konuştu.

Diğer yandan web sitesinde farklı bir uygulama başlattıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yazgı, “Yeni sitemizde vatandaşlarımız, kendilerinin hazırladığı projelerini ‘Bir Projem Var’ uygulaması ile web sitemiz üzerinden bizlere gönderme imkanı bulmaktadırlar. Diğer bir yenilik ise HD kameralarımız ile Aksaray’ın çeşitli noktalarındaki internetten canlı yayın kalitemiz mükemmel seviyeye gelmiştir. Bu hizmetimiz de Aksaray dışında çalışmak zorunda kalan, yurt içi veya yurt dışındaki gurbetçi hemşehrilerimize hediyemiz olsun. Artık Aksaray’ı canlı canlı seyredebilecekler” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426