banner417
banner425
16 Ekim 2014 Perşembe 15:55
57 Okunma
Okçular Dünya Üçüncülüğünü Rektör Acar’a Hediye Etti
banner416
Polonya’da düzenlenen “Dünya Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası”nda dünya üçüncüsü olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Okçuluk Takımı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve 6 gün süren şampiyonanın gurur verici bir dereceyle tamamlandığını ifade eden ASÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kürşat Aktepe, Türkiye’de ilk kez bu kategoride bir dünya derecesi elde edildiğini vurguladı. Çok çalıştıklarını ve sporcuların üstün bir gayret gösterdiğini dile getiren Aktepe, “Sporcularımız gerek antrenmanlarda, gerekse müsabakalarda son derece fedakar şekilde çalıştılar ve elde ettikleri dereceleri sonuna kadar hak ettiler. Dünya üçüncülüğünün elde edilmesinde sporcularımızın gayreti elbette önemli ancak, bu başarıda en büyük pay Sayın Rektörümüzün. Kendisi bizleri hiç yalnız bırakmadı ve önemli destekler sağladı. Elde ettiğimiz başarıyı Sayın Rektörümüze hediye ediyoruz” diye konuştu.

ASÜ Rektörü Acar da, dünya üçüncüsü ekibi tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Elde edilen başarıların sadece üniversite düzeyinde değil, şehir ve ülke ölçeğinde de takdir gördüğünü kaydeden Rektör Acar, “Ekibimiz başarının haklı gururunu yaşıyor. Bu gururu bizlere de yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kısa sohbetin ardından okçuluk ekibi, şampiyonada atış yaptıkları hedef kağıdını Rektör Acar’a hediye etti. Ziyarette Ebru Arslan, Emre Çömez, Aykut Akdağ ve Evren Çağıran isimli öğrenciler de hazır bulundu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426