En Büyük Hayali İtalya’ya Merzifon Makarnası Satmak

Amasya’nın Merzifon ilçesinde tek başına yöresel unlu mamul yapıp satan Fatma Genç, en büyük hayalinin makarnasıyla ünlü İtalya’ya Merzifon makarnası satmak olduğunu söyledi.AB destekli Kadın Girişimciliğini Destekleme Kursu’nu tamamlayıp...

En Büyük Hayali İtalya’ya Merzifon Makarnası Satmak

banner390
Amasya’nın Merzifon ilçesinde tek başına yöresel unlu mamul yapıp satan Fatma Genç, en büyük hayalinin makarnasıyla ünlü İtalya’ya Merzifon makarnası satmak olduğunu söyledi.

AB destekli Kadın Girişimciliğini Destekleme Kursu’nu tamamlayıp eşinden borç aldığı 230 lirayla 2 yıl önce Merzifon’da dükkan açıp maharetiyle özel müşteriler edinen evli ve 2 çocuk annesi Fatma Genç, “Merzifonumuzun yöresel lezzetleri arasında yer alan saç üstü, makarna, erişte, haşhaşlı çörek ve gözlemeyi bir gün Avrupa’da satışa sunacağım. En büyük hayalim İtalya’ya Merzifon makarnasını ihraç etmek. İtalyanlar birde Merzifon makarnasını görsün” diye konuştu.

Masraflar çıktıktan sonra ayda ortalama bin 500 lira kazandığını anlatan Genç, dış ticaret eğitimi de aldığını dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.