Gönüllü Elmalardan Barınaktaki Köpeklere Şefkat Eli

Amasya Üniversitesi’nde öğrenciler ve akademisyenler tarafından sosyal sorumluluk amaçlı geliştirilen Gönüllü Elmalar Projesi faaliyetlerine katılan öğrenciler belediyeye ait sokak hayvanları rehabilitasyon merkezindeki sokak köpeklerinin...

Gönüllü Elmalardan Barınaktaki Köpeklere Şefkat Eli

banner390
Amasya Üniversitesi’nde öğrenciler ve akademisyenler tarafından sosyal sorumluluk amaçlı geliştirilen Gönüllü Elmalar Projesi faaliyetlerine katılan öğrenciler belediyeye ait sokak hayvanları rehabilitasyon merkezindeki sokak köpeklerinin bakımı konusunda belediye yetkililerine destek olmak için harekete geçtiler.

Barınak için üniversiteden yardım alacaklarını belirten proje koordinatörü Derya Piroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Gönüllü Elmalar projesinin en önemli amacının gençlere gönüllülük bilincini aşılamak olduğunu belirtti. Başlatacakları kampanya süresince barınakta yaşayan hayvanlara yiyecek sağlamak ve kış için hazırlık yardımlarında bulunacaklarını anlatan Piroğlu, faaliyeti Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği ile beraber yürüteceklerini söyledi.

Köpeklerle yakından ilgilenen Piroğlu ve beraberindeki öğrenciler, merkezde görevli veteriner hekimden bilgi aldılar.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.