banner417
banner425
24 Ekim 2014 Cuma 10:57
14 Okunma
Ağır Tonaja Sıkı Denetim
banner416
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nca ağır tonajlı araçlar sıkı takibe alındı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirilen denetimlerde hafriyat, mıcır kamyonları, beton mikserler, kurallara uygunluk bakımından denetlenerek, kurallara uymayan araçlara cezai işlem yapıldı.

Ağır tonajlı araçların, hafriyat ve mıcır kamyonlarından, beton mikserlerden dökülen artıkların cadde ve asfaltta bozulmaya neden olduğunu belirten Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, çevre ve görsel kirliliği önlemek için denetimlerin yapıldığını söylediler.

Ağır tonajlı araçların belli bir istiap hakkı olduğunu ve bu sınırı aşmaması gerektiğini belirten yetkililer, hafriyat ve mıcır kamyonlarının kasalarının yüksekliğini aşan tarzda, brandasız olarak malzeme taşımamaları gerektiğini de bildirdiler.

Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri denetimlerin aralıksız devam ettiğini belirterek, “Gece gündüz 24 saat denetimler aralıksız olarak yapılıyor” diye konuştu.

YAPILAN DENETİMLER

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Çevre Denetim Merkez Amirliği tarafından Ankara mücavir alan sınırları içinde Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan denetimlerde hafriyat, mıcır kamyonları, beton mikser gibi ağır tonajlı araçlar denetlenerek, kurallara uymayan, çevre kirliliğine neden olan araçlara idari karar yaptırım tutanağı tanzim edildi ve araçlar otoparka çekildi.

Yapılan denetimlerde hafriyat ve mıcır kamyonları, beton mikser gibi ağır tonajlı araçlar denetlenip, kantarda tartılarak, istiap haddini aşanlar ve kurallara uymayanlara otopark cezası verildi.

Denetimlerde ayrıca brandasız olarak hafriyat, mıcır taşıyarak, asfalta hafriyat dökülmesine neden olan araçlar hakkında da cezai işlem uygulandı.

Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri denetimlerin artarak devam edeceğini söylediler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426