banner417
banner425
22 Aralık 2014 Pazartesi 11:33
57 Okunma
Başkan Duruay Sözünü Tuttu
banner416
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Karaali Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerine verdiği sözü tuttu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Karaali YİBO’dan toplam 60 öğrenciyi Konya’ya götürdü. Öğrenciler insanlık tarihi açısından önemli medeniyetlere sahne olmuş Konya’da tarihi ve kültürel güzellikleri görme imkanı bulurken, Mevlana, Şems-i Tebrizi Türbeleri ile Alaattin Keykubad Camii, Karatay Medresesi, Meram Bağları ve 80 Binde Devr-i Alem’i gezdi. Gezilerin arasında Konya’nın meşhur etli ekmeği de Karaali YİBO öğrencilerine ikram edildi. Ziyaretlerin ardından öğrencilere “Konya hatırası” olması için alışveriş yapabilecekleri yerler de gezdirildi.

Başkan Duruay, "Konya, insanlık tarihi açısından önemli medeniyetlere sahne olmuş, oldukça zengin bir kültürün izlerini bağrında taşıyan, Mevlana gibi yetiştirdiği İslam büyükleri ile gönülleri fetheden bir şehir. Karaali YİBO öğrencilerimizin de bu tarihi havayı soluması, değerlerimize sahip çıkma ve tarihi tanıma açısından inanıyorum ki faydalı bir gezi olmuştur” dedi.

Konya gezisinden dolayı Başkan Duruay’a teşekkürlerini ileten öğrenciler, ilk kez kendilerine yüksek hızlı trenle seyahat etme imkanı verilmesinden ötürü de mutlu olduklarını belirttiler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426