banner417
banner425
17 Aralık 2014 Çarşamba 14:54
43 Okunma
Kazan Aile Yaşam Merkezi’nde Ebru Ve Taş Süsleme Sergisi Açıldı
banner416
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kazan Aile Yaşam Merkezi, düzenlediği sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerle kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Hizmete girdiği günden itibaren genç yaşlı tüm Kazanlıların buluşma noktası haline gelen Kazan Aile Yaşam Merkezi’nde son olarak “Ebru ve Taş Süsleme Sergisi” açıldı.

Kazan Aile Yaşam Merkezi Konferans Salonu’ndaki serginin açılışı, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile Kaymakam Murat Duru tarafından gerçekleştirildi. Kazan Aile Yaşam Merkezi Çocuk Kulübü ve Gençlik Merkezi’ne üye 125 çocuk ve gencin hayallerinin sanata dönüştürülmesiyle hazırlanan sergide, taş ve ebru sanatının incelikleri ile bezenen eserler görücüye çıktı. Taş süsleme ile ’suyun üstüne düşen ruhun gölgesi’ diye tanımlanan ebru sergisi büyük ilgi gördü. Vatandaşlar, “Bizleri böylesine güzel tesisle buluşturan, desteğini her zaman yanında hissettiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’e teşekkür ederiz” dediler.

Kazanlılar, el emeği göz nuru rengarenk ebrular ile taştan yapılmış tablo, iğnelik, notluk gibi taş süsleme sanatının örneklerini 20 Aralık Cumartesi gününe kadar gezebilecek.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426