banner417
banner444
26 Ekim 2014 Pazar 10:33
56 Okunma
Kent Tiyatrosu’nda Perde ’töre’ İle Açılıyor
banner416
Binlerce Mamaklıyı tiyatro ile buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni dönemde birbirinden iddialı oyunları sahneleyecek.

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu sezonu Töre ile açıyor. Devlet Tiyatroları tarafından da sahnelenen ve büyük beğeni toplayan Töre adlı oyunu Mamaklılarla buluşturacak olan Kent Tiyatrosu yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Anadolu’da bir köyde iki aile arasında yıllardır süren kan davasını ve gelişen olayları anlatan oyun, aşılamayan ve toplumsal barışı engelleyen insanların bedelini yaşamlarıyla ödediği kuralları sorguluyor. Kent Tiyatrosunun hem okul gibi çalışarak genç tiyatrocuların yeteneklerini geliştirme şansı sunduğunu hem de tiyatro severleri ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu birbirinden güzel tiyatro eserlerini Mamaklı tiyatro severlerle buluşturuyor. Kent Tiyatrosu ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ve tüm tiyatro severleri Mamak Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

LİSE ÖĞRENCİLERİ SAHNELİYOR

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Töre oyununu 20 kişilik bir kadroyla sahneleyecek. Tamamı Mamaklı lise öğrencilerinden oluşan ekip Töre haricinde Çocuğum ve Çocuklara Masallar isimli 2 oyun daha sahneleyecek. Yönetmenliğini Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak’ın yaptığı Kent Tiyatrosu yılbaşından sonra da Orta Oyunu, Çanakkale’den Mektuplar ve Mehmet Akif’i Anlamak isimli oyunları tiyatro sevenlerle buluşturacak.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426