banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 15:12
46 Okunma
Asyalı Belediyelerle İşbirliği Köprüsü
banner416
Antalya Büyükşehir Belediyesi Asyalı belediyelerin Çin’deki buluşmasına katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ve Başkan Başdanışmanı Caner Şahinkara, Antalya’nın Çin’deki kardeş şehri Haikou’da düzenlenen “4.Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) Genel Kurulu” ile “Birleşmiş Milletler Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Dünya Konseyi” ve “Haikou Kardeş Şehirler Belediye Başkanları Zirvesi” toplantılarında Antalya’yı temsil ediyor.

”Yenilikçi Ekonomiler: Asya Şehirleri ve Yerel Yönetimlerin Rolü” ana temalı foruma bir çok şehrin yöneticisi katıldı. Forum hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, AMF’nin temel amacının kentte yaşayan insanların yaşam kalitesini yükseltmek, bu kalitenin sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışan belediye başkanlarının deneyimlerini paylaşmak olduğunu söyledi.

ASYA KENTLERİ İLE DİYALOG VE İŞBİRLİĞİ

Evrim, formun hedefinin Asyalı şehirlerin kendi kaynaklarını kullanarak aralarında işbirlikleri kurmak, şehirler arası işbirliği aracılığı ile bilgi ve teknoloji paylaşımına olanak sağlamak, barış üretmek, Asyalı şehirlerin sesi olmak, Asyalı şehirleri uluslararası platformda desteklemek olduğunu anlattı. Antalya ve Asya kentleri arasındaki diyalog ve işbirliğini artırmayı amaçladıklarını aktaran İbrahim Evrim, bu yönde forumda önemli temaslar sağladıklarını kaydetti.

KARDEŞ ŞEHİRLER BULUŞMASI

Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ve Caner Şahinkara, Asya Belediye Başkanları Forumu’nun yanı sıra başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı "Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Dünya Konseyi" ve "Haikou Kardeş Şehirler Belediye Başkanları Zirvesi" toplantılarına katıldı.

Hanikou’nun yaklaşık 30 uluslar arası kardeş şehirlerinin delegasyonlarını bir araya getiren “Ortak Büyüme için Dostluk Pekiştirilmesi” temalı toplantıda, çeşitli alanlarda gelecekteki işbirliği konuları tartışıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426