Barınma Projesi Kapsamında 15’inci Ev Sahibini Buldu

Antalya’nın Gazipaşa İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Barınma Projesi kapsamında yaptırılan 15’inci evi sahibine teslim etti. Sugözü Mahallesi’nde yangında evi yanan ailenin evini yenileyen vakfın,...

Barınma Projesi Kapsamında 15’inci Ev Sahibini Buldu

banner390
Antalya’nın Gazipaşa İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Barınma Projesi kapsamında yaptırılan 15’inci evi sahibine teslim etti. Sugözü Mahallesi’nde yangında evi yanan ailenin evini yenileyen vakfın, 13 ev inşaatı da devam ediyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Ali Rıza Büyükakça, "İnsan sağlığı acısından risk teşkil eden durumdaki veya afet sebebiyle evleri kullanılamaz hale gelen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, yaşam alanlarının iyileştirilmesi amacıyla vakfımızca uygulanan ’Barınma Projesi’ kapsamında bugüne kadar toplam 15 vatandaşımıza yeni ev yaptırdık. Sugözü Mahallesi’nde çıkan yangın sonucunda evi kullanılamaz hale gelen vatandaşımıza da proje kapsamında yeni bir ev yaptırılarak teslim edildi" dedi.

Bugüne kadar yaptırılan evlerin toplam maliyetinin 305 bin TL olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükakça, ödeneklerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından vakfın hesabına aktarıldığını söyledi. Tahsisi yapılan 13 adet ev inşaatının da devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde tamamlanarak vatandaşlara teslim edileceğini belirten Büyükakça, proje kapsamında barınma yardımlarının devam edeceğini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.