banner417
banner425
03 Aralık 2014 Çarşamba 14:59
41 Okunma
Engelli Sporculardan Hacıcaferoğlu’na Ziyaret
banner416
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Türkiye Tekerlekli Basketbol 2 Lig A Grubu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü sporcuları ve Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Soner Yasak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu ziyaret etti.

2. Lig A Grubu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü çalışmaları hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’na bilgi veren Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Soner Yasak, 2. Lig A Grubu’nda takımın çok iyi performans sergilediğini belirtti. Yasak, engellilerin bir gün değil her gün hatırlanmasını gerektiği ve engelli bireylerin verilen destek sayesinde özgüven kazandıklarını belirterek, desteklerinden dolayı Hacıcaferoğlu’na teşekkür etti.

Sporda engelleri tanımadıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sağlık, eğitim, istihdam, sosyal güvenlik olmak üzere toplumsal yaşama tam katılım konusunda engellilerimizin ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız olarak, engelleri sporla aştıklarını belirten Hacıcaferoğlu, “Engelli bireylerimizi sportif faaliyetler içinde yer almasını sosyalleşerek özgüven kazanmalarını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426