banner417
16 Aralık 2014 Salı 12:58
55 Okunma
Kepez’de Nida Tüfekçi Anıldı
banner416
Kepez Belediyesi hemşehri dernekleriyle birlikte Anadolu kültürünü ve Türk müziğin önemli değerlerini Antalyalılarla buluşturmaya devam ediyor.

Bin kadar türküyü derleyen ve 1993’de hayata veda eden Yozgat doğumlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Nida Tüfekçi için anma gecesi düzenledi.Antalya Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen anma gecesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gecede sanatçılar Ümit Burak Tekinay, İlke Türkdoğan, Bayram Bilge Tokel ve İbrahim Paya, sahne alarak Nida Tüfekçi’nin derlediği türküleri icra ettiler. TRT sanatçısı Mehmet Özbek de gecede Tüfekçi’nin bazı eserlerini seslendirdi.

Anma gecesine Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Antalya Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Barış Yıldırım ile Antalya’da yaşayan çok sayıda Yozgatlı katıldı.

Gecenin sonunda sahneye gelen Başkan Hakan Tütüncü, sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti. Kepez Belediyesi olarak hemşehri dernekleri işbirliği ile her ay bir kültürel etkinlik yaptıklarına değinen Başkan Tütüncü, “Bu etkinliklerde, hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Nida Tüfekçi’yi anma gecesinde de Yozgatlı hemşehrilerimizle buluştuk. Bu buluşmalarımız sıradan değil, herhangi bir kültürel değerimize vurgu yaptığımız programlar oluyor. Kepez’de, Antalya’ya yönelik bir kültürel ortamı meydana getirmiş olmaktan iftihar ediyoruz” diye konuştu.

Dernek Başkanı Ali Barış Yıldırım da geceye düzenlemesinden dolayı Başkan Tütüncü’ye plaket takdim ederek, teşekkür etti.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64