25 Ekim 2014 Cumartesi 11:34
75 Okunma
Korkuteli’nde 7-19 Yaş Aile Eğitimi Başladı
Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, öğrenci velilerine yönelik olarak "7-19 Yaş Aile Eğitimi"ne başladı. 8 hafta devam edecek olan eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Korkuteli Fikriye- Ramazan Yalçın İlk ve Ortaokulu’nda 8 hafta devam edecek olan Maide Dai Zengin tarafından verilen eğitime 13 veli katılıyor.

Maide Dai Zengin, bir insanın dünyada sahip olabileceği en değerli varlığın çocukları olduğunu belirterek, "Anne babanın çabası ve endişesi çocuklarının en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu yaparken de desteğe, onlara yol gösterecek bilgiye ihtiyaç duyarlar. Eğitim programının hedefi anne, baba, çocuk ve ergen ilişkisini güçlendirerek çocuğun-ergenin var olan potansiyelini geliştirmesini sağlamaktır" dedi.

Mutlu bireylerin mutlu toplumları oluşturduğunu belirten Zengin, "Sağlıklı nesiller yetiştirmek için bunun gibi programları daha da artırmamız gerekir. Eğitim programında ele alınacak konu başlıkları ergeni tanımak, iletişim kurmak, birlikte büyümek, aile tutumları, riski yönetmek, olumlu davranış kazanmak, uzlaşabilmek ve geleceği planlama" şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64