banner417
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:44
50 Okunma
10 Yıllık Arkadaşını Öldüren Zanlıya 12 Yıl Hapis
banner416
Kastamonu’da, on yıllık arkadaşı ile eşinin ilişkisini öğrendikten sonra arkadaşını öldüren zanlı, mahkeme heyeti tarafından 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Edinilen bilgiye göre, 20 Şubat 2012 tarihinde Kastamonu’nun İsmailbey Mahallesi Yalçın Caddesi üzerinde 29 yaşındaki Ferhat H.’yi av tüfeği ile öldüren sanık Mahmut T., Yargıtay 1.Ceza Dairesi’nin bozma kararı nedeniyle tekrar hakim karşısına çıktı.

Kastamonu Emniyet Müdürlüğünün karşısında işlenen cinayetle ilgili yargılanan sanık Mahmut T. (25), on yıllık arkadaşı Ferhat H.’nin eşiyle ilişkisi olduğunu ve bu yüzden boşandıklarını söyledi. Bir süre sonra Ferhat H.’nin eşiyle olan ilişkilerini cep telefonuna kaydettiğini ve bunu da internete yayacağını söylediğini belirten Mahmut T., bunun karşılığında Ferhat H.’nin kendisinden bir miktar para istediğini kaydetti. Bunu kabul etmediğini anlatan Mahmut T., sürekli kendisini rahatsız eden Ferhat H. ile emniyet müdürlüğü karşısında karşılaştığını ve burada kendisiyle tekrar dalga geçtiğini ileri sürerek av tüfeğiyle Ferhat H.’yi öldürdüğünü belirtti. Cinayeti ağır tahrik altında işlediğini ifade eden Mahmut T., pişman olduğunu söyleyerek, beraatını istedi.

Önceki mahkeme kararında 15 yıl hapse çarptırılan Mahmut T., Yargıtay 1. Ceza Dairesinin ‘Haksız Tahrik İndirimi’ yapılmasını isteyerek kararı bozdu. Hakkında müebbet hapis istemiyle yargılanan Mahmut T., mahkeme heyeti tarafından cinayeti haksız tahrik altında gerçekleştirdiği gerekçesiyle 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64