banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 17:17
96 Okunma
3 Kişiyi Otomobiline Alan Kişi Feci Şekilde Dövüldü
banner416
Malatya’da yolda el kaldırarak yardım isteyen 3 kişiyi otomobiline aldıkları, önce şehir dışına götürülerek dövüldüğü ve üzerindeki eşyaları ile otomobili alındığı, ardından ise çalıştığı mağazaya getirilerek burada eşyaların alındığı iddiasıyla 3 kişi yakalandı.

Olay, şehir merkezinde gerçekleşti. İddiaya göre, 27 yaşındaki S.K. otomobili ile İnönü Caddesi üzerinde seyir halindeyken, kaldırımda bulunan N.A. (20), S.A. (24) ve Ö.B. (24) adlı şüpheliler el kaldırarak otomobili durdurdu. S.K.’ya nereye gittiğini soran 3 kişi, “Yeşiltepe’ye gidiyorum’ cevabı üzerine, ‘Biz de oraya gideceğiz, bizi de bırak” dedi. Otomobile binen 3 kişi, sürücüyü bıçak tehdidi ile Orduzu Pınarbaşı bölgesine götürdüler ve burada araçtan indirerek dövdüler. Sürücü S.K.’nın üzerindeki cüzdanını, kredi kartını, banka kartını, altın yüzüğünü ve 200 TL parayı zorla aldılar. Feci şekilde dövdükleri S.K.’yı otomobile alarak çalıştığı iş yerine götüren 3 kişi, mağazayı açtırarak deri mont, bayan çantası ve bilgisayar aldılar. S.K.’yı mağaza içinde de döven 3 kişi, otomobili de gasp ederek kaçtılar.

S.K.’nın polisten yardım istemesi üzerine Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştiren N.A., S.A. ve Ö.B. gasp ettikleri otomobil ve eşyalarla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Sorgularının sonucunda adliyeye sevk edilen 3 şüpheli ’Gasp, nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Tutuklanan şüphelilerin çok sayıda suçtan kaydının bulunduğu öğrenildi.

İyilik yaparak 3 kişiyi gece yarısı otomobiline alan S.K.’nın ise kolunun kırıldığı ve vücudunda çok sayıda darp izi bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426