banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 12:38
44 Okunma
8 Yaşındaki Derviş’in Köpeğin Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetmesi
banner416
Kayseri’nin Bünyan ilçesinde dün evlerinin bahçesinde oynarken köpek saldırısı sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki çocuğun sokak köpeklerinin saldırısına uğradığından şüpheleniliyor.

Bünyan İlçesi Yenimahalle Gergeme mevkiinde dün meydana gelen olayda, ilkokul 2. sınıf öğrencisi Derviş Boztaş okuldan çıktıktan sonra geldiği evinin bahçesinde bir köpeğin saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Çocuğa saldırdığından şüphelenilen ancak iple bağlı halde olan bahçedeki kurt kırması köpek, belediye ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile uyutularak incelenmek üzere götürülmüştü. Acı olay sonrasında Boztaş ailesinin evinde hüzün hakim olurken, küçük çocuğun yakınları sinir krizleri geçirdi. Derviş Boztaş’ın dayısı Uğur Boztekin, “Dedemiz 12 yıl önce vefat etti. Bilgi kirliliğine son verilmesini istiyoruz. Doğru köpek var olayın içerisinde, kendi köpekleri de var doğrudur. Ancak kendi köpeklerinin yapabileceği bir şey değil. Köpek cılız ve uysal bir köpek, insana saldırmayan bir köpek. Otopsi sonucunda her şey ortaya çıkacak ve netleşecek” dedi.

Olayı anlatan Boztekin, “O köpeğin tek başına yapabilmesi imkansız. Yıllardır burada duran bir köpek, sahibini ısırmasını anlarım ama sahibini parçalamasını anlamam. Ortada hiç görgü tanığı yok. Saat 15.00 civarında okuldan dönüyormuş. Dayım, anneannemi arıyor ve Derviş’in gelmediğini söylemiş. Önce halasına bakmışlar, dayım eşiyle ayrıldı. Şu zamana kadar elimizden geldiğince ilgilendik. O gün kimsenin haberi olmamış. Arıyorlar, okuluna bakıyorlar, akşam 16.55 kapının önünde önce montu zannediyorlar, montu kaldırdığında cesedi görüyor maalesef” diye konuştu.

İlçede başıboş köpeklerin grup halinde dolaşması dikkat çekerken, 8 yaşındaki Derviş Boztaş’ın okulunda ise sessizlik hakim.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426