Asli Kusurlu Firma Yetkililerine Ceza

Kastamonu’da meydana gelen kazada yeteri kadar trafik ışık ve işaretlemelerinin olmadığı gerekçesiyle mahkeme heyeti, yüklenici firmanın yetkililerine 3’er yıl hapis cezası verdi.Kastamonu’da yol çalışmaları esnasında motosikletiyle...

Asli Kusurlu Firma Yetkililerine Ceza

banner390
Kastamonu’da meydana gelen kazada yeteri kadar trafik ışık ve işaretlemelerinin olmadığı gerekçesiyle mahkeme heyeti, yüklenici firmanın yetkililerine 3’er yıl hapis cezası verdi.

Kastamonu’da yol çalışmaları esnasında motosikletiyle 4 metrelik kanala düşerek hayatını kaybeden Şahin Helvacı’nın ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle yüklenici firmanın yetkilileri Mustafa E. ve Cemil Ü. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasında yol çalışmaları esnasında trafik levha ve işaretlemelerinin yetersiz olması nedeniyle Şahin Helvacı’nın ölümüne ve Veysel Akbaba’nın da yaralanmasına sebebiyet verdikleri gerekçesiyle mahkeme heyeti, Mustafa E. ile Cemil Ü.’yü ayrı ayrı 4’er yıl 3’er ay hasis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, hapis cezasını ayrı ayrı olmak üzere 24 bin 300’er liralık para cezasına çevirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.