banner417
26 Ekim 2014 Pazar 14:27
88 Okunma
At Çiftliğinde Korkunç Manzara
banner416
Manavgat’ta yaşanan yağmur ve sel felaketinin faturası sel sularının çekilmesinin ardından gün yüzüne çıkmaya başladı. Sel felaketinden en fazla etkilenen yerlerin başında gelen Sorgun Mahallesindeki Davut Akpulat’a ait Pegasos At Çiftliği’nde, koşuşturan atların yerinde sessizlik hakim.

62 atın yanısıra at binmeye gelen çocuklar için çeşitli hayvanların bulunduğu çiftlikte zarar beklenilenin üzerinde oldu. Çiftliğin girişinde bulunan kulübelerde tavuk, sülün, tavuskuşu ve benzeri kümes hayvanlarının yanısıra sel sularından korunmak amacıyla kümeslere giren keçi ve koyunların ölüleri bulunuyor. Çiftliğin papağanı da kafesinden çıkmayı başarmasına rağmen boğulurken, tavşanlarla birlikte aynı kulübede bulunan Genepiler boğularak öldü. Çiftliğin köpeği, çiftliğe at binmeye gelecek çocukların oynamaları için geçtiğimiz günlerde alınan yavru devekuşu da boğulmaktan kurtulamadı.

ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ HERKÜL BOĞULARAK ÖLDÜ

Çiftlikte bulunan atlardan 35 tanesi sel sularının çekilmesinin ardından ortaya çıkarken, tel örgü ve çitlere takılan 4 atın yanısıra çiftliğin dışında bulunan 1 at boğulmuş olarak bulundu. Boğulan atlardan 2 tanesinin tay, 2 tanesinin anaç at, bir tanesinin ise 7 yıldır çiftlikte bulunan çiftliğe gelen çocukların sevgilisi haline gelen Herkül isimli halk arasında Midilli olarak adlandırılan Şetlant Pony olduğu bildirildi.

Son Güncelleme: 26.10.2014 14:42
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64