banner417
30 Ekim 2014 Perşembe 15:43
18 Okunma
Avukat Bürosuna Silahlı Saldırı
banner416
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Avukat Gökhan Rıza Yılmaz’ın bürosuna yapılan silahlı saldırıyı Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı kınadı.

27 Ekim Pazartesi günü Avukat Gökhan Rıza Yılmaz’ın Manavgat Adliyesi arkasında bulunan ofisine yapılan silahlı saldırı nedeniyle, Antalya Barosu Başkanı Alper Tunga Bacanlı ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Manavgat adliyesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına, Antalya ve Manavgat’ta görev yapan avukatlar katıldı. Avukat Gökhan Rıza Yılmaz’ın ofisinde silahlı saldırıya uğradığını belirten Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, “Etkili bir soruşturma yapılır umudu besledik; ama elinde silahla bir avukatlık ofisine girerek hakaretler edip tehditler savurduktan sonra, avukatı ve belki de ofiste bulunanları öldürmeye kalkışan saldırgan, savcılık tarafından serbest bırakılmış ve elini kolunu sallaya sallaya karakoldan ayrılmıştır” dedi.

Zanlıyı serbest bırakan cumhuriyet savcısına tepki gösteren Bacanlı, “Böylesi bir olayda tutuklamaya bile sevk edilmeden saldırganların serbest bırakılması kabul edilemez niteliktedir. Bu tip ilçelerde görevini yapan cumhuriyet savcıları bu ilçenin asayişini sağlarlar” dedi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64