banner417
banner425
31 Ekim 2014 Cuma 02:12
71 Okunma
Başkent’te, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya Yönelik Uygulamaları Protesto Edildi
banner416
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar’a kapatılmasını, Başkent’te protesto etti.

İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar’a kapatılmasına tepki gösterdi. Tekbirler getirip, İsrail aleyhine sloganlar atan grup üyeleri, bayrak ve dövizler açarak İsrail’in Müslümanlara yönelik uygulamasını protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman, “Terör devleti İsrail, yine bizzat Siyonistlerin kışkırtmaları neticesinde çıkan olayları bahane ederek ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı tamamen ibadete kapatmıştır. Bu kapatma kararı için ‘insan hak ve özgürlüklerini hiçe saymaktır’ demek bir anlam ifade etmeyecektir. Burada topyekun hiçe sayılan bir buçuk milyar İslam alemidir. İsrail’in bu cüretinin arkasında İslam aleminin parçalanmışlığından aldığı cesaret vardır. İsrail’in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır. İsrail’in bu cüretinin arkasında yüzünü Batı’ya dönmüş, elini kolunu Batı’ya kaptırmış iktidarlar vardır.

Kendisi ile yapılan her ateşkesin ardından, kendisi ile yapılan barış görüşmesinin ardından bu terör devleti yeni bir gerekçe bularak yada uydurarak zulümlerine yeni bir zulüm eklemektedir. Çünkü zulüm İsrail’in varlık sebebidir. Bu coğrafyada nerede bir bomba patlıyorsa, nerede bir insan terör saldırısında yaşamını yitiriyorsa, nerede bir mezhep kavgası varsa mutlaka ama mutlaka arkasında İsrail vardır. Bu gerçeği göremeyenler sadece ve sadece ülkelerini felakete sürüklemekte olan politikacılardır” ifadelerini kullandı. (OED-

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426