banner417
banner425
20 Kasım 2014 Perşembe 10:32
33 Okunma
Bayıltıp Altınlarını Çaldılar
banner416
Adana’da iki kadın, evlerine gittikleri kadını dua okuma bahanesiyle bayıltıp, kolundaki 5 bileziği alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Seyhan ilçesi, Bey Mahallesi 16067 sokak 31 numaralı evin 1. katında meydana geldi. Eşi işte olan Emine Batun evde otururken, kapıya gelen iki kadın, "Biz adak adamıştık bu adağımız da kabul oldu, bunun için 40 kapıdan şeker toplayıp dua okuyoruz" dedi. Batun, bunun üzerine kadınları evinin avlusunun kapısını açarak içeri alıp, şeker getirip verdi. Bunun üzerine iki kadından biri Batun’a domates verirken diğer kadın da Batun’a şeker verdiği için dua okudu. Batun bu arada kendinden geçti. İki kadın ise Batun’un kolundaki 5 bileziği alıp kayıplara karıştı.

Emine Batun bir süre sonra kendine geldiğinde kolundaki bileziklerin olmadığını görünce dolandırıldığını anlayarak polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekiplerine olayı gözyaşları içinde anlatan Batun, "İki kadın gelip şeker istedi, Allah rızası için yaptıklarını söylediler. Şeker verince dua okudular. Ben o ara kendimden geçmişim. Altınların gittiğine değil beni Allah’ın adını anarak dolandırdıklarına yanıyorum. Lanet olsun böyle dilencilere" diye bağırdı.

Batun daha sonra polis merkezine götürüldü. Burada Batun yakınlarına sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426