banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 17:04
50 Okunma
Çapa’da Yangın Paniği
banner416
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde çocuk servisinin bulunduğu kattaki atık malzeme odasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Servisteki çocuklar annelerinin kucağında, bazı hastalar ise çarşaflarla taşınarak tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, çocuk servisinin bulunduğu ikinci kattaki atık malzemelerinin biriktirildiği odada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangından dolayı oluşan duman ilk üç katı sardı. Bunun üzerine hastane çalışanları bölümlerde yatan çocukları ve diğer hastaları dışarı çıkarmak için seferber oldu. Hasta yakınları ve muayene olmayı bekleyen hastalar da panikle dışarı koştu. Bu sırada hastane koridorlarında yoğun koşuşturmaca ve panik yaşandı. Bölümde yatan çocuklar annelerinin kucağında dışarı çıkarılırken, doktorlar da bazı yatalak hastaları çarşafla dışarı taşıdı. Dışarı çıkarılan hastalar acil servise götürüldü.

Bu sırada bir doktor, çıkan yangında paniğe kapılarak dışarı çıkmaya çalışırken başını pencereye vurdu. Başından yaralanan doktora ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı ve dışarı çıkardı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri hastane içine dolan dumanı kısa sürede tahliye etti. Dumanın tahliye edilmesiyle birlikte hastanedeki panik de sona erdi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426