banner417
banner425
25 Kasım 2014 Salı 21:59
67 Okunma
Cezaevi Firarisi Polisin Takibinden Kaçamadı
banner416
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde muhtarlık seçimlerinde yeni seçilen azaları silahla yaralayan ve 2 gün önce hükümlü bulunduğu cezaevinden firar eden bir kişi polis tarafından yakalandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 30 Mart 2014 tarihinde Hamzafakıhlı Muhtar Adayı Mecit D.’nin seçimleri kaybetmesi üzerine Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikanın önünde yeni seçilen muhtar azalarına kurşun yağdıran Mecit D.’nin oğlu Ersin D. (45), olayın ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ancak daha önce başka bir darp olayından cezası kesinleşince cezaevine girmişti. Bir süredir Devrek Açık Cezaevinde bulunan Ersin D. 23 Kasım günü firar etti. Kdz. Ereğli ilçesinde ikamet eden Ersin D.’nin yakalanması için polis ekipleri çalışma başlattı. Zanlının gidebileceği noktaları belirleyen sivil asayiş ekipleri Ersin D.’yi Gülüç köprüsü üzerinde yaya olarak evine gitmek istediği sırada yakaladı. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlı daha sonra emniyete götürülerek gözaltına alındı. Ersin D.’nin kapalı cezaevine gönderileceği öğrenildi.

İKİNCİ CEZAEVİ FİRARİSİ DE YAKALANDI

Öte yandan Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Devrek Cezaevi’nden firar eden Ersin D.’nin yanı sıra silahla bir otomobili kurşunlayan ve bu suçtan dolayı Düzce Açık Cezaevi’nde iken firar eden İlkay Ö’yü de yakalayarak Ereğli Kapalı Cezaevi’ne gönderdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426