Chp’li Vekillerden ’çarşı’ya Destek

İSTANBUL (İHA) – CHP milletvekilleri, Gezi olaylarına ilişkin açılan davada yargılanan Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı üyelerine destek vermek için adliyeye gitti.CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Umut Oran ve Mahmut Tanal ile Demokratik Gelişim...

Chp’li Vekillerden ’çarşı’ya Destek

banner390
İSTANBUL (İHA) – CHP milletvekilleri, Gezi olaylarına ilişkin açılan davada yargılanan Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı üyelerine destek vermek için adliyeye gitti.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Umut Oran ve Mahmut Tanal ile Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı ve Kütahya bağımsız Milletvekili İdris Bal, Çarşı üyelerine destek vermek için İstanbul Adalet Sarayı’na gitti. Adliye önünde açıklama yapan Sezgin Tanrıkulu, "İçeride bir yargılama yapılamıyor. Biz darbe dönemlerinde bu tür iddianameleri gördük. Bu tür iddianameler toplumun vicdanında yok hükmündedir. O iddianameyi yazan savcı kendi tarihine bir belge yazmıştır. Dünyanın hiçbir yerinde bir taraftar grubu darbe girişimi ile suçlanamaz. Yurttaşlar dünyanın her yerinde, silahsız ve şiddete başvuru yapmadan gösteri ve toplantı haklarını kullanırlar. Ben burada, bu yargı mensuplarına seslenmek istiyorum; sizler gibi çok savcı ve yargıç gördük. Gelip gittiniz ama Çarşı gibi yürekli insanlar kaldı. Bunlar toplumu dönüştürmeye devam edecekler, biz de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biraz önce duruşma salonunda da ifade ettik. Bu iddianameyi yazan savcı ve yargıç o salonun yeterli olmayacağını ön görmelidir. Biraz sonra salon değişecek, daha büyük bir salonda yargılanmaya devam edilecek" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.