banner417
banner425
14 Aralık 2014 Pazar 22:57
94 Okunma
Cizre’de İzinsiz Gösteri
banner416
Şırnak’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri düzenleyen gruplara polis müdahale etti. Çıkan olaylarda 1 çocuk hafif yaralandı.

Cizre’de Nusaybin Caddesi, Otogar mevkii, İdil Caddesi, Yafes Caddesi’nde toplanan yüzleri maskeli kişiler, yoldan geçen araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Durdurdukları araçları barikat olarak kullanan eylemciler, olay yerine sevk edilen polis araçlarına havai fişek, ses bombası ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polis göstericileri dağıtmak için önce gazla müdahale etti, ardından da havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştı. Ara sokaklara kaçan göstericiler, polisin olay yerinden ayrılması ile tekrar caddeye çıkarak eylemlerini sürdürmeye devam etti. Göstericiler Orhan Doğan Caddesi üzerindeki bir bankaya molotof kokteyli ile saldırdıktan sonra Belediye Caddesi üzerinde bulunan Adliye binasına da saldırmak isteyince adliye çevresindeki polis ekipleri göstericilere gaz bombası ile müdahale edip dağıttı. Çıkan olaylarda 12 yaşındaki Metin B. hafif şekilde yaralandı.

Cizre’de göstericiler ile polis arasındaki olaylar devam ederken, polis ilçenin belirli noktalarında olası bir olaya karşı zırhlı araçlarla bekliyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426